Bohaterska postawa druhów z Kondratowic

We wtorkowe popołudnie 2 kwietnia 2019 r. w siedzibie Urzędu Gminy w Kondratowicach odbyło się uroczyste wręczenie podziękowań i listów gratulacyjnych dla druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w  Kondratowicach: Mateusza Zieleniewskiego i Denisa Tomaluka.

Wyróżnienia te wręczono w dowód uznania za podjęcie skutecznej akcji resuscytacyjnej. Aktywna prospołeczna postawa spowodowała, że Ci młodzi ludzie uratowali życie mężczyźnie podczas nagłego zatrzymania krążenia. Akcja miała miejsce w Kondratowicach, w dniu 23 lutego bieżącego roku.

Mężczyzna tego feralnego dnia, po otrzymaniu informacji o śmierci siostry nagle źle się poczuł, po czym stracił przytomność i przestał oddychać. O sytuacji tej został powiadomiony Mateusz Zieleniewski, sąsiad poszkodowanego, a jednocześnie strażak OSP. Zaalarmowany Mateusz natychmiast ruszył na pomoc, uczynił to wraz z kolegą z jednostki, Denisem Tomalukiem. Druhowie wbiegli do mieszkania
i podjęli się udzielania resuscytacji, wykorzystując wiedzę zdobytą podczas szkoleń z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Prowadzili oni akcję, aż do chwili przejęcia pacjenta przez zespół ratownictwa medycznego PRM. W chwili obecnej stan poszkodowanego mężczyzny jest stabilny.

Z inicjatywą nagrodzenia lokalnych bohaterów wystąpił Wójt Gminy Kondratowice Pan Tomasz Gracz, który pogratulował im odwagi i zdecydowanego działania. List gratulacyjny skierował do nich również Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu st. bryg. Adam Konieczny. Szczególne podziękowanie za okazaną postawę, którą należy promować w społeczeństwie złożył, tym młodym ludziom, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie mł. bryg. Krzysztof Dobrowolski.

KondratowiceKondratowice

Tekst: kpt. M. Pięta,      zdjęcia: „Słowo Regionu”, UG Kondratowice

Bookmark the permalink.

Comments are closed.