Czujki dymu dla Rodzinnych Domów Dziecka

        Dwa Rodzinne Domy Dziecka w powiecie strzelińskim, otrzymały niezwykłe prezenty. Niezwykłe, bo te dary zadbają o bezpieczeństwo dzieci i ich opiekunów.
        Fundacja Orlen Dar Serca jest organizatorem ogólnopolskiej akcji społecznej „Nie dla dymu”. Partneruje jej w tych działaniach Państwowa Straż Pożarna. Polega ona na wyposażaniu rodzinnych domów dziecka w czujniki dymu.
        W powiecie strzelińskim czujki dymu otrzymały dwa rodzinne domy dzieci: „Ala” i „Jaś”.
W czwartek 16 stycznia przedstawiciel Strzelińskiej Państwowej Straży Pożarnej st. sekcyjny Marek Dobrowolski i mistrz kominiarski Jarosław Siedlarz przekazali obu rodzinom urządzenia. Oprócz wręczenia czujek, rodziny dowiedziały się też, gdzie najlepiej ją zamontować i jak dbać o bezpieczeństwo pożarowe. Okazało się, że nie jest to pierwszy prezent od strażaków. Rok wcześniej jeden z Rodzinnych Domów Dziecka otrzymał czujnik czadu. Było to w ramach prowadzonej przez PSP akcji „NIE dla czadu!”, do której włączyła się Fundacja Orlen – Dar Serca, fundując wówczas czujniki czadu.
        W dobie szczelnych pomieszczeń, braku wentylacji i niesprawnych instalacji kominowych, czad może zagrażać również Tobie! Przy wysokich stężeniach tlenku węgla pojawia się uniemożliwiające ucieczkę osłabienie i utrata przytomności! Zakup czujki tlenku węgla to wydatek który może ustrzec Cię w porę i uratować życie twojej rodziny.
Opracował: st. sekc. Marek Dobrowolski
Bookmark the permalink.

Comments are closed.