Ratowniczy sprawdzian – ćwiczenia powiatowe CUKROWNIA 2018

31 sierpnia 2018 r. tuż po godzinie dziesiątej rano do stanowiska kierowania strzelińskiej komendy PSP wpłynęło zgłoszenie o groźnym pożarze wywołanym przez grupę skazanych z zakładu karnego, wykonujących prace budowlane w pobliskiej cukrowni. W ten sposób rozpoczęto tegoroczne powiatowe ćwiczenia ratownicze pod kryptonimem „CUKROWNIA 2018”.

Nie sposób przecenić znaczenia tego typu ćwiczeń, gdyż pozwalają one sprawdzić funkcjonowanie systemu ratowniczego na danym terenie. W strzelińskich ćwiczeniach oprócz strażaków z naszego powiatu (zarówno z KP PSP w Strzelinie jak i z ochotniczych straży pożarnych) udział wzięli policjanci
i funkcjonariusze służby więziennej oraz ochotnicy z Drogowego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Wrocławia (którzy symulowali zespoły ratownictwa medycznego pogotowia ratunkowego), a także  Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „Wrocław 3”
z Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu.

Wszystkie zaangażowane w przedsięwzięcie służby miały okazje do doskonalenia wzajemnej współpracy w złożonych działaniach, między innymi z zakresu gaszenia pożaru obiektu produkcyjno – magazynowego  i socjalnego oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także ratownictwa chemiczno – ekologicznego. Ponadto  Policja i Służba Więzienna prowadziły działania w kierunku odbicia zakładników i ujęcia napastników.

W ocenie rozjemców oceniających ćwiczenia (delegowanych z KP PSP Dzierżoniów, Oława, Ząbkowice  Śl.) cele ćwiczeń zostały osiągnięte co pozwala pozytywnie ocenić przygotowanie strzelińskich służb do realizacji swoich zadań.

CUKROWNIA2018CUKROWNIA2018

MP

Bookmark the permalink.

Comments are closed.