Sukces strzelińskich strażaków – srebro w turnieju futsalu

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie udowodnili, że właściwie dbają o sprawność fizyczną, tak niezbędną podczas codziennej służby polegającej na ratowaniu nierzadko w bardzo trudnych warunkach. Nasza drużyna wywalczyła 2 miejsce Podczas IV Memoriału im. Mariusza Pasztetnika i Marka Szcześniaka – imprezy organizowanej dla upamiętnienia strażaków którzy tragicznie zginęli na służbie niosąc pomoc innym.

Turniej tradycyjnie już rozgrywany na terenie powiatu oławskiego w tym roku został oficjalnie wpisany do kalendarza imprez sportowych Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP we Wrocławiu, co niewątpliwie podniosło rangę imprezy. Komendy które znalazły się na podium turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy ale jednocześnie zdobyły punkty w klasyfikacji sportowej dolnośląskich komend PSP, prowadzonej corocznie przez KW PSP we Wrocławiu.

W tym roku do startu w turnieju, rozgrywanym w hali jelczańskiego CSiR, przystąpiło łącznie osiem drużyn które zostały podzielone na 2 grupy. Strażacy ze Strzelina trafili do grupy A w której pokonali drużyny KW PSP we Wrocławiu, KP PSP w Lubinie i ulegli KP PSP w Trzebnicy. Pozwoliło to na zajęcie drugiego miejsca w grupie i awans do półfinału. A w półfinale czekał już zwycięzca grupy B,  jeden z głównych faworytów turnieju, drużyna KP PSP w Polkowicach. Po trudnym meczu skazywana na porażkę drużyna ze Strzelina niespodziewanie pokonała faworyta. W drugim półfinale  drużyna gospodarzy z Oławy uległa KP PSP w Trzebnicy. Tym samym drużynie ze Strzelina nadarzyła się okazja do wyrównania rachunków z kolegami z Trzebnicy za wcześniejszą porażkę w grupie.

Jednakże w finale drużyna z Trzebnicy udowodniła, że tego dnia była poza konkurencją i pewnie sięgnęła po zwycięstwo w meczu i całym turnieju. Strzelińscy strażacy zadowolić musieli się drugim miejscem, które przecież wcale nie przyszło łatwo, więc dało zawodnikom dużo satysfakcji. Sukces ten miał jeszcze inny lokalny wymiar, w „odwiecznej” rywalizacji pomiędzy Oławą i Strzelinem tym razem nasza drużyna była górą, gdyż gospodarze ostatecznie uplasowali się na 3 miejscu.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.